Pieskie życie

2021-11-05

Sierściuchy- o psiej sierści słów kilka

Sierściuchy- o psiej sierści słów kilka

Nadchodzą coraz chłodniejsze dni, wyciągamy z szaf swetry, kurtki i czapki. Każdy spacer z czworonogiem to nieustająca walka nad ujarzmieniem kolejnych warstw odzieży. Taki pies, ten to ma fajnie, włochate ubranie ma ciągle na sobie, ewentualnie strzyżemy i zakładamy mu słodziastą kurteczkę.
Proste, co nie?
Ano nie.

Jak zadbać o sierść naszego Pupila? Dowiesz się czytając najnowszy wpis na naszym blogu :)

2021-01-08

Widoczność? Oświeć mnie.

Widoczność? Oświeć mnie.

Krótki apel i zachęta - oświetlajcie swoje psy. Nie muszą biegać w charakterze osiedlowych choinek
świątecznych, ale jakiekolwiek światełko czy odblask pomogą w lokalizacji Pieszczocha nie tylko w
jesienno-zimowe wieczory, ale i podczas letnich nocnych wypadów.

2021-01-07

Mydło nie wszystko umyje

Mydło nie wszystko umyje
Jak często powinno się kąpać psa lub kota? Im rzadziej tym lepiej. Jego skóra działa tak jak nasza, jest bardzo ważną barierą ochronną uczestnicząca w termoregulacji organizmu, przemianie wodnej, doświadczaniu bodźców i w procesach odpornościowych. Na naskórku powstaje warstwa hydrolipidowa złożona z wody, łoju i potu, której zadaniem jest ochrona skóry, głównie przed przesuszeniem. Co robimy piorąc zwierza? Pozbawiamy go wspaniałego płaszcza lipidowego, a żadna odżywka nie zastąpi tego naturalnego kosmetyku.
2020-12-30

Królestwo za przysmaczek!

Królestwo za przysmaczek!
Fakty są faktami. Podjadanie dla przyjemności nie jest zwierzętom potrzebne i niezbędne do życia. Zresztą tak jak i nam. A jednak to ludzki wymysł i to my, uczłowieczając swoje pupilki, wyrabiamy w nich zbędne i, umówmy się, niekoniecznie właściwe nawyki żywieniowe. Tak jak dziecko jest szczęśliwie nieświadome do czasu pierwszego kawałka czekoladki, tak szczenię czy kocię chętniej zużywa swoją energię na zabawę i naukę, niż na wyczekiwanie na grzeszne dobroci.
    pixel