Klakier blog

2021-11-05

Sierściuchy- o psiej sierści słów kilka

Sierściuchy- o psiej sierści słów kilka

Nadchodzą coraz chłodniejsze dni, wyciągamy z szaf swetry, kurtki i czapki. Każdy spacer z czworonogiem to nieustająca walka nad ujarzmieniem kolejnych warstw odzieży. Taki pies, ten to ma fajnie, włochate ubranie ma ciągle na sobie, ewentualnie strzyżemy i zakładamy mu słodziastą kurteczkę.
Proste, co nie?
Ano nie.

Jak zadbać o sierść naszego Pupila? Dowiesz się czytając najnowszy wpis na naszym blogu :)

2021-10-20

O dokarmianiu ptaków

O dokarmianiu ptaków

Raz Wróbelek Elemelek...
...znalazł w polu kartofelek. I nie bez kozery znalazł ziemniaczek, a nie pajdę chleba.
Pierwsze ptaki i pierwszego człowieka myślącego dzieli jakieś 100 milionów lat na wykresie ewolucji, i to one były pierwsze. Radziły sobie bez nas wręcz idealnie znajdując w przyrodzie rozmaite źródła pożywienia. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach betonowe aglomeracje wyparły olbrzymią część środowiska naturalnego powodując tym samym zmniejszenie dostępu ptaków do pokarmu. Próbujemy wynagrodzić tę szkodę dokarmiając zimą skrzydlate drobiazgi, ale czy na pewno robimy to mądrze?

2021-01-08

Widoczność? Oświeć mnie.

Widoczność? Oświeć mnie.

Krótki apel i zachęta - oświetlajcie swoje psy. Nie muszą biegać w charakterze osiedlowych choinek
świątecznych, ale jakiekolwiek światełko czy odblask pomogą w lokalizacji Pieszczocha nie tylko w
jesienno-zimowe wieczory, ale i podczas letnich nocnych wypadów.

2021-01-07

Mydło nie wszystko umyje

Mydło nie wszystko umyje
Jak często powinno się kąpać psa lub kota? Im rzadziej tym lepiej. Jego skóra działa tak jak nasza, jest bardzo ważną barierą ochronną uczestnicząca w termoregulacji organizmu, przemianie wodnej, doświadczaniu bodźców i w procesach odpornościowych. Na naskórku powstaje warstwa hydrolipidowa złożona z wody, łoju i potu, której zadaniem jest ochrona skóry, głównie przed przesuszeniem. Co robimy piorąc zwierza? Pozbawiamy go wspaniałego płaszcza lipidowego, a żadna odżywka nie zastąpi tego naturalnego kosmetyku.
pixel